Zavřít reklamu

Před několika dny do éteru pronikly informace o údajných velikostech displejích telefonů příští vlajkové řady Samsungu Galaxy S22, nyní unikly údajné parametry jejich fotoaparátu (přesněji řečeno modelů Galaxy S22 a S22+). Pokud jsou informace leakera vystupujícícho pod jménem Tron správné, Samsung se rozhodl u Galaxy S22 změnit filozofii.

Fotoaparáty telefonů Galaxy S20 a S21 disponovaly hlavním 12MPx modulem s velkými pixely, 12MPx ultraširokoúhlým fotoaparátem a 64MPx teleobjektivem. Velké pixely na hlavním fotoaparátu umožňovaly vysoce kvalitní noční snímky, zatímco modul s vysokým rozlišením nabízel možnost pořizovat snímky v plném rozlišení bez zoomu, jakož i natáčení videí v rozlišení 8K.

Galaxy S22 a S22+ budou mít podle Trona 50MPx hlavní fotoaparát, 12MPx teleobjektiv umožňující až 3x optický zoom a 12MPx „širokáč“. To samozřejmě neznamená konec velkých pixelů. Samsung má k dispozici velký 1/1.12 palcový 50MPx fotosenzor s velikostí pixelů 1,4 mikronu, které mohou při použití technologie pixel binning narůst na dvojnásobnou velikost. A umí natáčet 8K videa, stejně jako fungovat v režimu 100 MPx.

Do představení řady Galaxy S22 zbývá ještě minimálně půl roku, takže tento leak může být nepřesný nebo vycházet z předběžných plánů, které se v průběhu vývoje mohou měnit.

Podle předchozích úniků nebudou telefony příští vlajkové řady korejského technologického obra disponovat poddisplejovým selfie fotoaparátem a nebudou prý mít ani 3D ToF senzor.

Související články

Dnes nejčtenější

.