Zavřít reklamu

Před pár měsíci se v éteru objevily zprávy, že Samsung pracuje na fotosenzoru ISOCELL s rozlišením 200 MPx. Podle nejnovějšího leaku by jej jako první mohl používat příští špičkový smartphone Xiaomi.

Podle známého čínského leakera s přezdívkou Digital Chat Station pracuje Xiaomi na high-endovém telefonu se 200MPx senzorem. Čínský smartphonový obr byl první, kdo uvedl na scénu telefon (resp. telefony) se 108MPx senzorem Samsungu (konkrétně šlo o Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro). Nový senzor prý bude disponovat technologií pixel binning 16v1 pro konverzi 200MPx snímků do snímků s efektivním rozlišením 12,5 MPx.

Senzor by také mohl nabídnout bezztrátový 1–4x zoom, podporu nahrávání videí v rozlišení 4K při 120 fps nebo v rozlišení 8K, pokročilé schopnosti HDR, automatické ostření pomocí fázové detekce nebo nulové zpoždění závěrky.

O příští vlajkové lodi Xiaomi v tuto chvíli víme jen to, že by měla mít extrémně zakřivený displej. Na scénu by mohla být uvedena někdy v první polovině příštího roku. Je však možné, že nebude dostupná globálně, podobně jako předloňský „experimentální“ Mi Mix Alpha.

Související články

Dnes nejčtenější

.