Zavřít reklamu

Telefon Samsung Galaxy S21 Ultra podle všeho trápí zvláštní bug, který jeho majitelům znepříjemňuje několik posledních měsíců život. Podle četných zpráv vlastníků nejvyššího modelu aktuální vlajkové řady Samsungu způsobuje aplikace fotoaparátu abnormálně rychlé vybíjení baterie, když je telefon v nečinnosti.

Stávat se to má nejvíce v situaci, kdy majitelé chodí s telefonem v kapse. Způsobeno je to zřejmě tím, že aplikace fotoaparátu telefon probouzí při zaznamenání pohybu. Vybíjení baterie může být v závislosti na zařízení mírné až velmi citelné – minimálně jeden uživatel hlásil úbytek energie o 21 % v průběhu sedmi hodin a po pouhých 15 minutách stráveného na obrazovce. Jediným způsobem, jak zjistit, že je něco v nepořádku, je použít některou z pokročilých aplikaci na sledování baterie (jako je např. tato), jelikož standardní androidový nástroj na monitorování baterie neukazuje, že by bylo něco špatně.

Stojí za zmínku, že Galaxy S21 Ultra není jediným zařízením, které se s tímto problémem potýká. Někteří majitelé Galaxy Note 20 Ultra si všimli, že aplikace fotoaparátu telefon probouzí podobně, jako to dělá fotoaplikace u druhé Ultry, nicméně nezaznamenali, že by to mělo vliv na výdrž baterie. A co vy? Jste majiteli Galaxy S21 Ultra nebo Note 20 Ultra a postihl vás tento problém? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější

.