Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek víte, Samsung na letošek chystá nový vlajkový čip Exynos s grafickým čipem od AMD (podle nejnovějších neoficiálních zpráv bude představen již v červenci). Nyní do éteru pronikla informace, že Exynos 2200 by nemusel pohánět jen smartphony Galaxy.

Podle nového úniku kolujícího na čínské sociální síti Weibo by se Exynos 2200 mohl objevit ve špičkovém smartphonu značky Vivo. A je to dost dobře možné, protože čínský výrobce v minulosti ve svých telefonech čipsety Exynos použil, viz Exynos 1080 ve smartphonech Vivo X60 a Vivo X60 Pro. Tato zařízení byla nicméně omezena na čínský trh, jejich mezinárodní verze používaly čip Snapdragon 870.

Spekuluje se i o tom, že společnost System LSI (divize Samsungu zabývající se navrhováním čipů Exynos) jedná s dalšími čínskými značkami, včetně Xiaomi a Oppo. Pokud Samsung chce svůj příští Exynos dostat do telefonů jiných značek, musí vydat skutečně špičkový čip, který je nejen bohatý na funkce, ale také energeticky efektivní.

 

Exynos 2200 by měl disponovat jedním procesorovým jádrem ARM Cortex-X2, třemi jádry Cortex-A710 a čtyřmi jádry Cortex-A510. S největší pravděpodobností jej bude vyrábět divize Samsung Foundry pomocí svého 5nm procesu. Do čipsetu integrované GPU od AMD bude vycházet z nejnovější architektury procesorového obra RDNA2. Podporovat bude pokročilé technologie jako ray tracing nebo variabilní rychlost stínování.

Související články

Dnes nejčtenější