Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek víte, Samsung pracuje s AMD na nové generaci čipsetů Exynos s grafickým čipem druhého jmenovaného. Naposledy jsme informovali, že „next-gen“ Exynosy by mohly být uvedeny na scénu dříve, než se očekávalo, a nyní se v éteru objevily zprávy korejských médií, které tvrdí, že získaly první výsledky benchmarku jednoho z nich. Vyplývá z nich, že blíže nespecifikovaný Exynos příští generace v oblasti 3D grafiky doslova „na hlavu“ porazil vlajkový čip Applu A14 Bionic.

Výkon nového Exynosu byl konkrétně změřen v benchmarku GFXBench. Výsledky jsou následující: testovaný iPhone 12 Pro dosáhl v testu Manhattan 3.1 120 FPS, v testu Aztec Ruins (nastavení normal) 79,9 FPS a v testu Aztec Ruins v nastavení vysokých detailů 30 FPS, zatímco nejmenovaný Exynos 181,8, 138,25 a 58 FPS. V průměru tak byl čipset Samsungu a AMD o více než 40 % rychlejší.

Na tomto místě je nicméně nutné poznamenat, že zdroj korejských médií nesdílel obrázek, kterým by tato čísla podpořil, takže výsledky je třeba brát s rezervou. Každopádně naznačují, že zlepšení oproti minulým generacím Exynosu v oblasti grafiky by mohlo být velké. V tuto chvíli však nebudeme dělat předčasné závěry a raději si počkáme na další benchmarky, které takovýto výkonnostní nárůst potvrdí, či vyvrátí. Nesmíme ani zapomínat, že příští Exynosy budou soupeřit s novým čipem Applu A15 Bionic (jde o neoficiální název).

Dnes nejčtenější

.