Zavřít reklamu

Před týdnem jsme vás informovali, že Samsung se měl podílet na vývoji čipsetu pro chystaný smartphone Googlu Pixel 6. U toho by však spolupráce Samsungu a Googlu nemusela končit – podle nového leaku by budoucí Pixel (možná právě Pixel 6) mohl používat fotografický senzor jihokorejského technologického obra.

S informací, že by budoucí Pixel mohl disponovat fotosenzorem od Samsungu, přišel modder UltraM8, který objevil, že Google do svého algoritmu Super Res Zoom přidal podporu pro Bayerův filtr. Tento filtr používá mnoho senzorů Samsungu a podpora ze strany Googlu  může znamenat, že budoucí Pixel (možná hned „šestkový“), bude jedním z těchto senzorů disponovat.

Bývalý inženýr Googlu Marc Levoy loni v září naznačil, že společnost by mohla upgradovat na nový fotosenzor ve chvíli, kdy budou k dispozici moduly s nižším šumem čtení, než jaký mají stávající. Jedním z takových kandidátů by mohl být nový 50MPx fotosenzor Samsungu ISOCELL GN2, který je jeho zatím největším senzorem. Snímač má velikost 1/1.12 palců a velikost pixelů činí 1,4 mikronu. Větší senzory jsou teoreticky schopné pořizovat lepší snímky za horších světelných podmínek a zachytit větší dynamický rozsah odstínů a tónů.

Další možností je 50MPx senzor IMX800 z dílny Sony, který však zatím nebyl představen (údajně jej bude jako první používat chystaná vlajková řada Huawei P50).

Dnes nejčtenější

.