Zavřít reklamu

Loni se v éteru objevily spekulace, že Google by mohl vyměnit čipsety Snapdragon za své vlastní smartphonové čipy. Společnost se údajně spojila se Samsungem, aby vyrobila špičkový čipset pro smartphony Pixel. Nyní o tomto čipu, který by mohl jako první pohánět chystaný Pixel 6, unikly první informace.

Pixel 6 bude podle informací webu 9to5Google vybaven čipem Googlu GS101 (s kódovým označením Whitechapel). Na jeho vývoji se prý podílela polovodičová dceřinka Samsungu Samsung Semiconductor, lépe řečeno její divize SLSI, a údajně je vyráběn 5nm LPE procesem korejského technologického giganta. Znamená to, že bude mít některé společné rysy s jeho čipsety Exynos, včetně softwarových komponent. Je však možné, že Google výchozí komponenty Samsungu, jako je neurální jednotka (NPU) nebo obrazový procesor, nahradí, resp. již nahradil, svými.

Podle jiné zprávy, kterou pro změnu přinesl web XDA Developers, bude první mobilní čipset Googlu disponovat tříclusterovým procesorem, jednotkou TPU a integrovaným bezpečnostním čipem s kódovým názvem Dauntless. Procesor by měl mít dvě jádra Cortex-A78, dvě jádra Cortex-A76 a čtyři jádra Cortex-A55. Bude prý také používat blíže nespecifikované 20jádrové GPU Mali.

Google by měl Pixel 6 (a jeho větší verzi Pixel 6 XL) uvést na scénu někdy ve třetím kvartálu letošního roku.

Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.