Zavřít reklamu

Nejvyšší model iPhonu 12 – iPhone 12 Pro Max – byl prvním smartphonem Applu s technologií stabilizace obrazu pomocí posuvného senzoru. Tato technologie stabilizuje senzor fotoaparátu místo objektivu, výsledkem čehož je přesnější stabilizace obrazu a jeho vylepšená kvalita. Nyní se do éteru dostala informace, že technologii chce do svých telefonů implementovat Samsung.

Na smartphonech Samsungu je již dlouho přítomna optická stabilizace obrazu. Funkci mají nejen vlajkové lodi, ale i některé modely střední třídy, jako je Galaxy A52. Stabilizován je však v tomto případě pouze objektiv. Technologie stabilizace obrazu s posuvným senzorem přichází s jiným přístupem – to, co se hýbe, aby se kompenzovaly vibrace, není objektiv fotoaparátu, nýbrž jeho senzor. Výsledkem je lepší stabilizace a vylepšená kvalita obrazu. Podle obvykle dobře informovaného webu Galaxy Club Samsung telefon s touto technologií již nějakou dobu testuje.

Tuto fotografickou technologii však možná uvidíme až v příštím roce – Samsung totiž nové fotografické technologie obvykle představuje spolu s novými vlajkovými loďmi řady Galaxy S. Minulý týden se v éteru objevila informace, že Samsung bude na vlajkových smartphonových fotoaparátech spolupracovat se společností Olympus. Může tedy práce na této technologii souviset s partnerstvím s legendární fotografickou značkou? Není to vůbec vyloučeno, zvlášť pokud vezmeme v úvahu, že Olympus má s vývojem fotoaparátu s posuvným senzorem nemalé zkušenosti.

Dnes nejčtenější

.