Zavřít reklamu

Pár dní poté, co Samsung začal (v předstihu) vydávat update s z Androidu 11 vycházející uživatelskou nadstavbou One UI 3.1 na řadu tabletů Galaxy Tab S6, dorazil na její odlehčenou verzi Galaxy Tab S6 Lite. Součástí aktualizace je březnový bezpečnostní patch.

Nový update nese firmwarovou verzi P615XXU4CUBB a na Galaxy Tab S6 Lite přináší mimo jiné vylepšené nativní aplikace (jako Samsung Keyboard či prohlížeč Samsung Internet), vylepšené uživatelské rozhraní, lepší rodičovskou kontrolu i aplikaci Digitální rovnováha, samostatný widget pro přehrávání médií, jednorázová povolení a možná pro někoho překvapivě i funkci DeX. Překvapivě proto, že tablet pohání poněkud „dýchavičný“ čipset Exynos 9611, takže její výkon nemusí být úplně hladký. Každopádně to, že Samsung populární funkci přinesl i na tablet pro střední třídu, lze jedině vítat.

Připomeňme, že rok starý Galaxy Tab S6 Lite byl na trh uveden s Androidem 10 a nadstavbou One UI 2.0 a jeho majitelé tak mohou ještě očekávat dva systémové upgrady, jelikož zařízení je součástí programu slibujícího tři generace Androidu.

Jihokorejský technologický gigant za krátkou dobu vypustil update s nejnovější verzí One UI již na řadu zařízení, včetně řad Galaxy S20, Note 20 a Note 10, všech svých ohebných telefonů, „budgetové vlajkové lodi“ Galaxy S20 FE nebo vlajkových tabletů Galaxy Tab S7.

Související články

Dnes nejčtenější