Zavřít reklamu

Už to bude téměř měsíc od srpnové keynote Samsungu v podobě Galaxy Unpacked, na které jihokorejský technologický gigant ukázal spoustu hardwarových novinek. V čele všech stálo samozřejmě smartphonové duo v podobě řady Galaxy Note 20. Snad nejhlavnějším aspektem u posuzování kvality smartphonů je v dnešní době fotoaparát. V dnešním článku porovnáme řadu Galaxy Note 20 s největším současným rivalem, iPhonem 11 Pro.

Nejdříve ale mírně k technickým specifikacím oněch zařízení. IPhone 11 Pro má trojitý fotoaparát. Ultraširokoúhlá čočka má  a 12 MPx. Širokoúhlý fotoaparát rovněž 12 MPx. Teleobjektiv pak disponuje opět snímačem s rozlišením 12 MPx, dále pak 2x optickým zoomem U Galaxy Note 20 fotoaparát setává ze tří čoček – konkrétně 12MPx ultraširokoúhlé, 12 MPx širokoúhlé a 64MPx teleobjektivu. Zadní fotoaparát Galaxy Note 20 Ultra 5G se skládá ze tří objektivů a laserového ostření. Konkrétně se tu bavíme o 12 MPx ultraširokoúhlém objektivu, 108MPx širokoúhlém objektivu a 12 MPx teleobjektivu, který dokáže objekt pětkrát opticky přiblížit, potažmo jej dokáže přiblížit 50x Super Resolution Zoomem – tedy jakousi kombinací mezi optickým a digitálním zoomem. Jak už ale víme, údaje na papíře jsou jedna věc, skutečnost věc druhá.

Na fotografie si udělejte obrázek sami v přiložené galerii. Za sebe ale musím se smutným srdcem říct, že se mi ve většině případů jeví jako lepší fotky ty z iPhonu, neboť se mi moc nezamlouvá, jak Samsung fotografie uměle dobarvuje. Barvy jsou sice krásně syté, ovšem v mých očích to vypadá nepřirozeně. Samsungu se příliš nedařilo ani při nočních fotografiích. Ovšem na celé čáře Samsung iPhone rozbil u fotografií se zoomem, kde můžeme s menší nadsázkou říct, že na iPhonu není pomalu poznat, co uživatel fotil. Ovšem je nutné dodat, že všechny tři smartphony podaly skvělý výkon. Při posuzování fotografií tedy záleží spíše na vašich preferencích. Kdo je pro vás vítězem?

Dnes nejčtenější

.