Zavřít reklamu

Samsung a jihokorejský mobilní operátor SK Telecom údajně opět spojily síly za účelem vytvoření druhého smartphonu Galaxy, který bude vybaven tzv. kvantovým RNG čipem pro pokročilé zabezpečení. Podle neoficiálních zpráv bude Galaxy A Quantum 2 rebrandem ještě neoznámeného smartphonu Galaxy A82 5G („jednička“ vycházela z telefonu Galaxy A71 5G).

QRNG čip vyvinul SK Telecom společně se svou dceřinou společností IDQ, proto tato technologie zůstává exkluzivní pro Jižní Koreu a zdejšího největšího mobilního operátora. Jeho účelem je vytvořit skutečně náhodná čísla (RNG – random number generator) a nepředvídatelné vzorce ke zvýšení bezpečnosti různých aplikací a služeb včetně SK Pay.

Podle jihokorejských médií pracuje Samsung s SK Telecom na „dvojce“ proto, že předchůdce zaznamenal dostatečně velký úspěch – za prvních šest měsíců prodeje se jej prodalo 300 tisíc kusů (na trh byl uveden loni v květnu).

Galaxy A Quantum 2 prý bude na trh uveden v dubnu, a to za cenu mezi 700 000–800 000 wonů (zhruba 13 500–15 450 korun). Pokud by tomu tak bylo, standardní Galaxy A82 5G by se měl dostat do prodeje přibližně ve stejnou dobu.

Související články

Dnes nejčtenější