Zavřít reklamu

Samsung se na poli čipsetů v posledních měsících činí – na scénu již uvedl čip vyšší střední třídy Exynos 1080 a vlajkový Exynos 2100, které výkonem rozhodně nezklamaly. Nyní se v éteru objevila informace, že technologický obr se letos chystá představit tři nové Exynosy.

Za novým únikem nestojí nikdo jiný než leakerský veterán Ice universe, podle nějž Samsung v průběhu letošního roku odhalí čipy Exynos 8xx, Exynos 12xx a Exynos 22xx. Jejich modelová čísla ještě nejsou úplně jasná, nicméně Exynos 8xx by mohl být stejným čipsetem pro střední třídu, o němž se začátkem týden zmiňoval web GalaxyClub. Poslední zmíněný Exynos je pak s největší pravděpodobností čipset nové generace Exynos 2200, jehož součástí bude výkonné GPU od AMD.

Pokud jde o Exynos 12xx, ten by mohl být nástupcem čipu Exynos 1080 a mířit tak do smartphonů vyšší střední třídy. Jde však pouze o naši spekulaci.

Čipsety Exynos byly v minulosti často kritizovány za přehřívání a z toho vyplývajícího škrcení výkonu. To se s příchodem čipů Exynos 1080 a Exynos 2100 do značné míry změnilo k lepšímu, nicméně na konkurenční Snapdragony od Qualcommu to stále nestačí.

Související články

Dnes nejčtenější