Zavřít reklamu

Před pár dny jsme psali o tom, že „next-gen“ čipset Samsungu s grafickým čipem od AMD by se měl nazývat Exynos 2200 a že podle korejských médií bude ještě letos debutovat v ARMovém notebooku technologického obra. Nyní do éteru pronikl další leak, podle kterého bude čipset existovat i ve verzi pro smartphony. Údajně nabídne o 25 % lepší procesorový výkon a nepoměrně vyšší grafický výkon než současný vlajkový čip Samsungu Exynos 2100.

Podle leakera vystupujícího na Twitteru pod jménem TheGalox bude verze pro notebooky zhruba o 20 % rychlejší než mobilní verze. Mobilní verze prý pak bude o čtvrtinu rychlejší než Exynos 2100 a v oblasti grafiky jej má překonat dokonce dvaapůlkrát. V této oblasti by také měl být dvakrát výkonnější než současný vlajkový čip Applu A14 Bionic.

To, že grafický výkon Exynosu 2200 by měl být skutečně velmi vysoký, měl již v lednu naznačit benchmark GFXBench, v němž byl podle korejských médií o více než 40 % rychlejší než zmíněný A14 Bionic. Otázkou nicméně je, jak se mu povede proti nástupci vlajkového čipu Applu (údajnému A15), který má pohánět letošní generaci iPhonů.

Leaker se nezmiňuje o tom, který smartphone bude mobilní verze pohánět jako první. Lze si však docela dobře představit, že svůj debut si odbude v telefonech řady Galaxy S22 příští rok. Nebo jej snad bude používat letošní Galaxy Note 21? Co si myslíte vy? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

Dnes nejčtenější

.