Zavřít reklamu

Šéf a zakladatel smartphonového a technologického obra Huawei Žen-Čeng-fej včera prohlásil, že společnost přežije sankce uvalené na ni bývalým americkým prezidentem Donaldem Trumpem a že se těší na obnovený vztah s novým prezidentem Joem Bidenem.

Joe Biden se úřadu ujal minulý měsíc a Huawei nyní očekává, že nový prezident zlepší vztahy mezi USA a Čínou stejně jako mezi americkými a čínskými společnostmi. Žen-Čeng-fej uvedl, že Huawei je nadále odhodlaný nakupovat komponenty od amerických firem a že obnovení přístupu jeho společnosti k americkému zboží je vzájemně výhodné. Kromě toho naznačil, že sankce proti Huawei poškozují americké dodavatele.

Šéf technologického giganta zároveň popřel informace, že Huawei odchází ze smartphonového trhu. „Rozhodli jsme se, že v žádném případě neodprodáme naše spotřebitelská zařízení, náš smartphonový byznys,“ řekl.

Připomeňme, že vláda Donalda Trumpa uvalila na Huawei sankce v květnu roku 2019, a to z důvodu údajného ohrožení národní bezpečnosti. Sankce Bílý dům od té doby několikrát zpřísnil a ty poslední společnost koncem loňského roku donutily prodat divizi Honor.

Jak z našich předchozích novinek víte, Huawei se chystá 22. února představit svůj druhý skládací telefon Mate X2 a v březnu by měl na scénu uvést novou vlajkovou řadu P50.

Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.