Zavřít reklamu

Do éteru pronikly první rendery druhého skládacího smartphonu společnosti Huawei Mate X2. Vyplývá z nich, že ve složeném stavu má zařízení dvojitý průstřel obrazovky a v rozloženém používá celoobrazovkový design – není zde tedy žádný výřez nebo otvor pro fotoaparát, jako tomu je u Samsungu Galaxy Fold a Galaxy Z Fold 2.

Mate X2 bude mít podle všeho jiný design než jeho předchůdce – bude se prý tentokrát skládat dovnitř, nikoli ven, což znamená, že místo jednoho displejového panelu, který ve složeném stavu slouží jako hlavní obrazovka a v rozloženém stavu jako externí displej, bude disponovat dvěma různými panely.

Podle dosavadních neoficiálních informací bude mít hlavní displej úhlopříčku 8,01 palců s rozlišením 2222 x 2480 px a podporou obnovovací frekvence 120 Hz a externí obrazovka úhlopříčku 6,45 palců s rozlišením 1160 x 2270 px. Kromě toho by telefon měl disponovat čipsetem Kirin 9000, čtverným fotoaparátem s rozlišením 50, 16, 12 a 8 MPx, baterií s kapacitou 4400 mAh, podporou rychlého nabíjení s výkonem 66 W a softwarově prý bude postaven na Androidu 10 s uživatelskou nadstavbou EMUI 11.

Huawei již formou teaseru zveřejnil, že Mate X2 bude na scénu uveden 22. února. V tuto chvíli není známo, jestli se dostane mimo Čínu. Pokud se tak stane, pravděpodobně bude dostupný v omezeném množství.

Související články

Dnes nejčtenější

.