Zavřít reklamu

Na internetu se objevily první rendery příštího vlajkového smartphonu společnosti Huawei, který pravděpodobně ponese název P50 Pro. I když jde o neoficiální rendery, byly vytvořeny podle obrázků z patentu registrovaného smartphonovým obrem, takže design, který ukazují, může o mnohém vypovídat.

Patrně nejvýraznějším prvkem, který obrázky ukazují, je zadní fotoaparát. Ten je  umístěn ve velkém kruhovém modulu, jenž je z levé strany odříznutý. Vidět jsou zde čtyři senzory včetně periskopového modulu. Pokud jde o přední stranu, ta se od předchůdce P40 Pro téměř neliší, rozdílem je snad jen poněkud větší zakřivení displeje po stranách. Jinak je zde také vlevo umístěný dvojitý průstřel.

O P50 Pro toho v tuto chvíli není známo prakticky nic. Podle neoficiálních zpráv jej (a základní model P50) bude pohánět čipset Kirin 9000 a na scénu bude uveden v první polovině příštího roku. „Zákulisní“ informace také hovoří o tom, že displeje pro příští vlajkovou řadu dodají společnosti Samsung Display a LG Display.

Huawei v poslední době kvůli sankcím americké vlády zažívá těžké časy. Analytici očekávají, že příští rok jeho globální tržní podíl výrazně poklesne, přičemž nejpesimističtější odhady mluví o propadu na pouhá 4 %. Doma však zůstává stále velmi silný – ve třetím kvartálu roku činil jeho podíl 43 % a drží se tak bezpečně dál na samém vrcholu (mezičtvrtletně nicméně ztratil tři procentní body).

Dnes nejčtenější

Další články