Zavřít reklamu

Huawei potvrdil to, o čem se v posledních dnech nahlas spekulovalo – prodá svou divizi Honor, a to celou, nikoli jen její smartphonovou část. Kupcem je konsorcium partnerů a čínskou vládou financovaných podniků  Shenzen Zhixin New Information Technology.

Huawei ve svém prohlášení uvedl, že rozhodnutí prodat Honor učinil dodavatelský řetězec divize, aby „zajistil jeho přežití“, a to po „enormním tlaku“ a „trvalé nedostupnosti technických prvků potřebných pro náš smartphonový byznys“.

Jak známo, produkty Honoru jsou do značné míry závislé na technologiích Huawei, takže jej americké sankce postihly prakticky stejně. Například řada V30 používá stejný čipset Kirin 990, který pohání vlajkovou řadu Huawei P40. Pod novým vlastníkem by divize měla mít větší flexibilitu při vývoji svých produktů a být schopná jednat s technologickými giganty jako Qualcomm nebo Google.

Novým vlastníkem Honoru, jehož produkty cílí zejména na mladé a „odvážné“ a který jako samostatná značka vznikl v roce 2013, bude nově vytvořené konsorcium firem a čínskou vládou financovaných podniků Shenzen Zhixin New Information Technology. Hodnota transakce nebyla zveřejněna, neoficiální zprávy z minulých dní však hovořily o 100 miliardách jüanů (v přepočtu zhruba 339 miliard korun). Čínský smartphonový obr dodal, že v nové společnosti nebude držet žádný akciový podíl a nebude nijak zasahovat do jejího řízení.

Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.