Zavřít reklamu

Samsung představil svůj ohebný telefon Galaxy Z Flip společně s řadou Galaxy S20 loni v prvním kvartálu a jeho verzi s podporou 5G sítě uvedl na scénu v červenci. Galaxy Z Flip 3 však letos s řadou Galaxy S21 nedebutoval. Nyní do éteru pronikla informace, že Galaxy Z Flip 3 a další skládací telefon Galaxy Z Fold 3 dorazí v červenci.

O tom, že Galaxy Z Flip 3 a Galaxy Z Fold 3 by mohly být představeny v létě, se v éteru hovořilo již před několika dny, nyní však tyto spekulace potvrdil leaker ze všech nejpovolanějších – Ice universe. Vzhledem k tomu, že jihokorejský technologický gigant představil Galaxy Z Flip 5G loni v červenci, je pravděpodobné, že jeho nástupce bude uveden na scénu letos v červenci společně s třetí generací Foldu.

Galaxy Z Fold 3 podle dosavadních neoficiálních zpráv dostane do vínku AMOLED displej s úhlopříčkou 7,55 palců a vnější obrazovku s velikostí 6,21 palců, čipset Snapdragon 888, baterii s kapacitou 4500 mAh a podporu dotykového pera S Pen. Některé spekulace také hovoří o tom, že jako první smartphone Samsungu bude disponovat poddisplejovým fotoaparátem.

Galaxy Z Flip 3 by měl nabídnout 6,9palcový hlavní displej s rozlišením 1080 x 2636 px a podporou obnovovací frekvence 120 Hz, externí obrazovku s úhlopříčkou 1,81 nebo 3 palce, novou generaci skla UTG, čipset Snapdragon 855+ nebo Snapdragon 865, až 512 GB vnitřní paměti, baterii s kapacitou 3900 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem alespoň 15 W. Jako v případě prvního Flipu by měl být dostupný ve variantách s 4G/LTE a 5G.

Související články

Dnes nejčtenější