Zavřít reklamu

Samsung opět uvedl na trh nový budgetový smartphone, aniž o tom dal vědět světu – tentokrát jde o telefon Galaxy M12. Novinka je nyní dostupná ve Vietnamu.

Za zmínku stojí, že v tuto chvíli nelze Galaxy M12 koupit prostřednictvím e-shopu Samsungu, ale pouze ve vybraných kamenných obchodech, ke kterým stránka vietnamského Samsungu zákazníky pomocí mapy navede. Smartphone je k mání ve třech barvách – černé, modré a zelené.

Novinka, která po stránce designu velmi připomíná do světa nedávno vypuštěný cenově dostupný Galaxy A12, dostala do vínku LCD displej s úhlopříčkou 6,5 palců, rozlišením 720 x 1600 px a výřezem ve tvaru kapky. Pohání ji čipset Exynos 850, který doplňují 3–6 GB operační paměti a 32–128 GB rozšiřitelné vnitřní paměti.

Fotoaparát je čtverný s rozlišením 48, 5, 2 a 2 Mpx (druhý senzor disponuje ultraširokoúhlým objektivem s úhlem záběru 123°), přední kamerka má rozlišení 8 MPx. Součástí výbavy je do zapínacího tlačítka zabudovaná čtečka otisků prstů a 3,5mm jack.

Smartphone je softwarově postaven na Androidu 11, baterie má kapacitu 6000 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 15 W. Jeho cena v tuto chvíli není známa stejně jako to, kdy se dostane na další trhy.

Související články

Dnes nejčtenější