Zavřít reklamu

Skládací smartphone Galaxy Z Flip je bezesporu zajímavým zařízením s cenovkou nižší než u prvního skládacího telefonu z dílny Samsungu – Galaxy Fold 2. Bohužel snaha snížit výrobní náklady se nyní projevila v testu předního fotoaparátu nezávislého testovacího webu DxOMark.

Galaxy Z Flip obdržel pouze 82 bodů za pořizování fotek a 86 bodů v testu pořizování videa. Celkové skóre se pak vyšplhalo na nelichotivých 83 bodů, což řadí selfie kameru tohoto skládacího telefonu na úroveň smartphonu Galaxy A71, který se i cenou kolem 13 000Kč řadí do střední třídy telefonů. Pouze o jeden bod méně získaly starší vlajkové lodě Apple iPhone XS Max a Galaxy S9+. Pro srovnání – současný topmodel Applu iPhone 11 Pro Max dostal v testu předního fotoaparátu 92 bodů a nynější vlajkový model Samsungu Galaxy S20 Ultra 100 bodů.

Experti z DxOMark nemohli přehlédnout rozostření, které nastává v případě, že fotíte s Galaxy Z Flip na vzdálenost menší než 55 cm, při focení na větší vzdálenost, například skupiny lidí, zase obličeje osob nacházejících se dále od fotoaparátu, stejně jako pozadí, ztrácí detaily. Občas také může vlivem špatného vyvážení bílé dojít k nepřesnému zobrazení odstínu kůže. Vyloženě zklamání pak způsobují tzv. bokeh fotografie, tedy ty s rozmazaným pozadím, často se totiž stává, že se efekt vůbec neaplikuje nebo je rozmazání nepřesné. Naopak kladně hodnoceno je podání barev, nastavení expozice nebo redukce šumu při focení venku.

Při natáčení 4K videa si Galaxy Z Flip vede o něco lépe než při pořizování fotografií. Efektivní stabilizace obrazu, přesná expozice s širokým dynamickým rozsahem venku i uvnitř, stejně jako dobré podání odstínů kůže, to vše patří k přednostem tohoto skládacího telefonu. Bohužel také video má k dokonalosti daleko, může za to zejména silný šum a špatné detaily při zhoršených světelných podmínkách, špatné vyvážení bílé při natáčení venku nebo rozostřené obličeje při natáčení na malou vzdálenost.

Od telefonu za bezmála 42 tisíc by většina zákazníků čekala nejspíše více, co se týče fotoaparátů. Bohužel za velký displej v kompaktním těle je třeba něco obětovat. Jak jste na tom vy? Jste ochotní oželet kvalitu fotoaparátu kvůli jiným přednostem smartphonu? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

 

Související články

Dnes nejčtenější

.