Zavřít reklamu

65W USB-C nabíječka Samsungu (EP-TA865) dostala certifikaci korejských úřadů již loni v září, ale až nyní do éteru pronikly její fotografie. Podporuje standard USB-PD (Power Delivery) až do 20 V a 3,25 A, včetně standardu PPS (Programmable Power Supply).

Nabíječka má dostatečný výkon, aby mohla nabíjet i laptopy, tedy za předpokladu, že umožňují nabíjení přes USB-C port. Je však pravděpodobně až příliš výkonná na telefony řady Galaxy S21 – model S21 Ultra bude údajně podporovat rychlé nabíjení s výkonem o 20 W nižší (pomocí nabíječky EP-TA845).

Pokud jde o modely S21 a S21+, ty by měly podporovat rychlé nabíjení s výkonem 25 W. Ve všech třech případech si zákazník možná bude muset koupit nabíječku zvlášť, jelikož podle neoficiálních zpráv Samsung zvažuje, že ji k telefonům po vzoru Applu nepřibalí.

Existuje šance, že pro 65W nabíjení bude připraven smartphone Galaxy Note 21 Ultra, nicméně v tuto chvíli je ještě velmi předčasné to tvrdit s jistotou. Nebo je možné, že „zákulisní“ zprávy se mýlí a S21 Ultra svého předchůdce překoná – S20 Ultra (45 W) byla rychlejší než Note 20 Ultra (25 W), takže pro příští Note to bude poměrně velký skok.

Samsung by v této oblasti měl každopádně přidat, protože 65W+ nabíjení se rychle stává mainstreamem, a někteří výrobci (např. Xiaomi nebo Oppo) se již brzy chystají „vytasit“ se smartphony podporujícími superrychlé nabíjení s výkonem téměř dvakrát vyšším.

Související články

Dnes nejčtenější

.