Zavřít reklamu

Tak jako při každém uvedení na trh nové vlajkové lodi z dílny Applu či Samsungu se dříve či později objeví srovnávací testy rychlosti a nejinak tomu je také v případě smartphonů iPhone 12 a Samsung Galaxy Note 20 Ultra. Pomyslnou korunu vítěze však přebírá kalifornská společnost.

Video zachycující realistický benchmarkový test se objevilo na známém kanálu SpeedTest G, naneštěstí tentokrát nedopadl pro Samsung dobře. iPhone 12 v testu CPU zvítězil s výsledkem 32,5 sekundy, Galaxy Note 20 Ultra skončil na hodnotě 38 sekund. Bohužel lépe se nevedlo současné vlajkové lodi jihokorejského technologického giganta ani v testu GPU, tedy v grafickém testu, tam dosáhl iPhone 12 času 13,5 sekundy a Galaxy Note 20 Ultra 16.4. Poslední zkouškou byl kombinovaný test a ani v této kategorii Samsung s časem 22,2 sekundy neexceloval, iPhonu 12 se totiž podařilo dosáhnout času rovných 17 sekund. Celý test pak zvládl iPhone 12 za minutu a 13 sekund k tomu, Samsung Galaxy Note 20 ale potřeboval minutu a 16,8 sekund.

Rozdíl není nijak obrovský, ale přece jen tady je. Možná si říkáte, že je jasné, že musí novější zařízení zvítězit, není tomu ale tak. Například minulý rok Galaxy Note 10+ porazil iPhone 11 Pro, avšak jednalo se o více „fér“ test, procesory obou smartphonů totiž byly vyrobený stejným procesem – 7nm. V letošním klání má Apple navrch, čip Apple A14 Bionic je totiž vyroben 5nm procesem, kdežto Snapdragon 865+ „pouze“ 7nm procesem. Zajímavostí také je, že testovaný iPhone 12 má k dispozici 4GB paměti RAM, zatímco Samsung Galaxy Note 20 Ultra celých 12GB.

Související články

Dnes nejčtenější

.