Zavřít reklamu

Zamítnutí platební karty při nákupu není určitě příjemným zážitkem. I když za ním nestojí absence peněz na vašem účtě, dokáže neúspěšný pokus o zaplacení pocuchat nejedny nervy. Právě s takovou realitou se setkalo množství majitelů Samsung Galaxy S20 Ultra, když jim terminály odmítly přijmout platbu pomocí služby Google Pay. Strůjcem neštěstí je pravděpodobně prazvláštní softwarová chyba.

Chybu, při které aplikace nechá uživatele nahrát kreditní kartu, ale poté ho pozdraví rudým vykřičníkem během neúspěšné platby, hlásí majitelé telefonu z celého světa. Nesprávné chování aplikace nedělá rozdíl mezi jednotlivými regiony, ani mezi modely telefonu s procesorem Snapdragon a těmi s výpočetní jednotkou Exynos. Řešením problému je podle uživatelů, co se z potíži již dostali, přesunout SIM kartu do druhého slotu. Takové řešení naznačuje tomu, že jde o chybu na straně softwaru, který si úplně neví rady se sítěmi určitých operátorů. Někteří uživatelé navíc hlásí, že chybu začíná opravovat sám Samsung a to v nedávném updatu firmwaru s označením N986xXXU1ATJ1, který však stále nedorazil do všech telefonů.

GooglePayUnsplash
Karta v aplikaci svítí, zaplatit s ní ale nejde.

Google Pay je už relativně dost rozšířené i u nás, a to i přes to, že většina uživatelů byla zvyklá používat jiné platební aplikace. Nebyli jste jedním z nešťastných, kteří mobilem najednou nedokázali zaplatit, i vy? Napište nám v diskuzi pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější

.