Zavřít reklamu

Do éteru pronikly koncepční rendery ohebného smartphonu Samsung Galaxy Z Fold 3. Designem na první pohled připomíná svého předchůdce Galaxy Z Fold 2, jsou tu nicméně určité změny.

Hlavní rozdíl najdeme na zadní straně, která je sice nápadně podobná předchůdci, nicméně na rozdíl od něj používá design fotoaparátu podobný tomu, který by měla používat řada Galaxy S21 (S30), kdy modul fotoaparátu zapadá do kovového rámu a není tak vystouplý. Modul má jako minule tři senzory. Dalším rozdílem jsou prakticky neznatelné rámečky displeje.

 

Smartphone podle neoficiálních informací dostane do vínku čipset Snapdragon 888, minimálně 12 GB operační paměti a alespoň 256 GB vnitřní paměti. Údajně také bude – jako vůbec první smartphone Samsungu – disponovat selfie kamerkou zabudovanou do displeje, podporovat dotykové pero S-Pen a mít kapacitu baterie minimálně 4500 mAh. S pravděpodobností hraničící s jistotou bude softwarově postaven na Androidu 11 a nejnovější verzi nadstavby One UI.

Na scénu by měl být uveden letos v srpnu v rámci pravidelné hardwarové akce Samsungu Galaxy Unpacked, na které technologický obr možná představí i další velmi očekávaný ohebný telefon Galaxy Z Flip 3. Očekává se, že Fold 3 bude stát stejně jako předchůdce, tedy 1 999 dolarů (v přepočtu zhruba 45,5 tisíc Kč).

Související články

Dnes nejčtenější

.