Zavřít reklamu

Zatímco původní Samsung Galaxy Z Fold byl křehkým prototypem skládacího zařízení, druhá generace Foldu si s problémem citlivého displeje poradila lépe. Galaxy Z Fold 2 nemůže svůj skládací displej chránit pořádným sklem jako ostatní telefony, vsází proto na dvě vrstvy ochranného plastu. Ta první, hlavní, je umístěna hned nad obrazovkou a obklopena rámečky zařízení. Druhou vrstvu představuje jednoduchá ochranná fólie, kterou můžou majitelé teoreticky sami sundat. Ti si ovšem po nějaké době používání začínají stěžovat na její kvalitu, vytvářejí se totiž pod ní vzduchové bubliny.

Vzduchové bubliny se objevují v pantu obrazovky, na který působí největší tlak. Zdá se, že při opakovaném používání se fólie začne postupně odlepovat. Samozřejmě jde pouze o obyčejnou plastovou ochranu, která by měla nejlépe být pouze dočasnou. V případě skládacích telefonů ovšem neexistuje velké množství alternativ. Neexistují žádné ohebné skleněné kryty, které by zabránily poškození citlivého ohebného plastu nad obrazovkou.

Jedinou možností pro uživatele, které problém postihl, je tak zkusit fólii bezpečně sundat a nahradit ji novým kusem. I když jde o otravný problém, je povzbudivé alespoň to, že se u telefonu stále nevyskytují četnější problémy s hardwarem. Při vydání telefonu provázely hlavně obavy z opotřebování samotného pantu a ztráty jeho pevnosti. Máte některý z Foldů doma? Vyskytl se s telefonem nějaký problém? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem.

Dnes nejčtenější

.