Zavřít reklamu

V minulých dnech do éteru pronikly zprávy, že Samsung nebude na některých trzích v blízké budoucnosti přibalovat ke svým smartphonům nabíječku a sluchátka. Nyní se na internetu objevila nová zpráva, která ty starší potvrzuje a se kterou přišel velmi spolehlivý leaker Roland Quandt.

Quandt tvrdí, že Samsung se nechystá nabíječku ani sluchátka zahrnout do balení telefonů své příští vlajkové řady Galaxy S21 (S30), alespoň tedy na evropských trzích. Kromě toho potvrdil, že v krabičce od Galaxy S21, Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra evropští zákazníci nenajdou ani pouzdro.

Podle předchozích leaků bude řada Galaxy S21 podporovat rychlé nabíjení s výkonem 25 W, přičemž některé trhy dostanou nabíječku s příslušným výkonem v balení. Samsung prý také pro telefony řady vyvíjí 30W nabíječku s technologií USB-PD (Power Delivery).

První vlaštovkou změny přístupu Samsungu v této oblasti bylo jeho rozhodnutí nepřibalovat sluchátka AKG k řadě Galaxy S20 a Galaxy Note 20 v USA, zákazníci si je nicméně mohli bezplatně vyžádat.

Jak si možná vzpomínáte, Samsung si nedávno dělal legraci z Applu kvůli jeho oznámení, že k iPhonům už nebude dodávat nabíječky. Nyní to však vypadá, že jihokorejský technologický obr se již brzy chystá vydat v jeho šlépějích. Nebylo by to každopádně poprvé – stačí si jen vzpomenout, jak se Samsung Applu vysmíval kvůli tomu, že se rozhodl skoncovat s 3,5mm jackem, jen aby po několika letech učinil to samé (alespoň tedy u vlajkových lodí).

Související články

Dnes nejčtenější

.