Zavřít reklamu

Když Apple oznámil, že do balení s novým iPhonem 12 nepřibalí nabíječku, strhla se vlna nevole a posměšků. V tu dobu si přisadil na svých sociálních sítích i Samsung. Pokud ale něco normalizuje jeden ze dvou největších výrobců smartphonů, většinou se ten druhý rychle přidá. Ukázalo se totiž, že vtípky korejské společnosti na stranu Applu dokážou pořádně rychle zestárnout. Podle brazilské stránky Tecnoblog totiž ve vybraných oblastech firma k nadcházejícímu modelu Galaxy S21 nabíječku taky nepřibalí.

Blog o technologiích si všiml výpisu zařízení na stránkách Anatelu, brazilské komise pro telekomunikační služby. Ten odhalil, že v balení s telefonem nenajdeme nabíječku. O takovém tahu Samsungu se spekulovalo už delší dobu, málokdo mu ale věřil, zvlášť když vezmeme v potaz zmíněné posměšky vůči Applu. Nyní ale máme o změně strategie hmatatelný důkaz, jeho pravosti nahrává i fakt, že Samsung smazal ze svých sociálních sítích příspěvky zesměšňující nový iPhone.

Korejská společnost se k věci zatím oficiálně nevyjádřila, půjde ale zřejmě cestou Applu a bude argumentovat snahou o vyšší ekologickou udržitelnost. Nevíme ani to, v jakých oblastech adaptér k telefonu přibalí. Společně s výpisem Galaxy S21 se objevila ale i zvěst, že by Samsung měl majitelům telefonu umožnit vyzvednout si nabíječku zcela zdarma, pokud budou novou opravdu potřebovat. Jak se vám líbí nová strategie nepřibalování nabíječek k telefonům? Potřebujete vůbec s každým telefonem novou? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Související články

Dnes nejčtenější