Zavřít reklamu

Fotoaparáty připravované řady Galaxy S21 pro nás již nějakou dobu nejsou žádnou neznámou, avšak malé mezery, co se týče specifikací, ještě máme a dnes jednu z nich vyplníme. Na internet se totiž dostaly informace o širokoúhlém objektivu Galaxy S21, kromě technických parametrů z nich vyplývá jedná zásadní věc – tolik vyhlížená funkce konečně přichází, Samsung Galaxy S21 bude umět pořizovat makro snímky.

O novinky se s námi podělil notoricky známý „únikář“ @IceUniverse na svém twitterovém účtu. Podle něj bude širokoúhlý fotoaparát Galaxy S21, Galaxy S21+ i Galaxy S21 Ultra vybaven novým senzorem IMX563 od společnosti Sony a hlavně automatickým ostřením s dvoufázovou detekcí, díky tomu můžeme usoudit, že se u očekávaných telefonů setkáme s makro režimem. Spoustu výrobců se totiž rozhodla místo dedikovaného makro fotoaparátu přidat na širokoúhlý objektiv autofokus a zajistit makro fotky tímto způsobem.

Širokoúhlý fotoaparát by u všech smartphonů série GalaxyS21 měl disponovat rozlišením 12MPx, velikost pixelů 1,4µm a zorným polem 123° (u Galaxy S20 120°). Uvidíme, zda všechny tyto specifikace budou stačit na vytvoření kvalitních makro snímků.

Oficiálního představení řady Galaxy S21 se dočkáme s největší pravděpodobností 14. ledna na online události, kde bychom také měli být svědky odhalení nových bezdrátových sluchátek Galaxy Buds Pro z dílny jihokorejské společnosti.

Související články

Dnes nejčtenější