Zavřít reklamu

Do éteru pronikly některé informace o ohebných telefonech, které Samsung plánuje vydat v příštím roce. Celkem by to měla být tři zařízení včetně cenově dostupného modelu, z nichž jedno by mohlo mít podporu S Penu a poddisplejový fotoaparát.

Podle výzkumné společnosti zaměřující se na OLED displeje UBI Research má Samsung v plánu příští rok vypustit do světa modely Galaxy Z Flip 2, Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Fold Lite. První zmíněný prý bude disponovat displejem s úhlopříčkou 6,7 palců a průstřelem a třípalcovou vnější obrazovkou. Pokud jsou informace společnosti přesné, velikost hlavního displeje druhého Flipu bude stejná jako u předchůdce. Vnější displej by však podstatně narostl, a to o 1,9 palců.

Galaxy Z Fold 3 prý bude vybaven sedmipalcovým hlavním displejem a vnější obrazovkou s úhlopříčkou 4 palce. Galaxy Z Fold Lite by měl být jeho levnější alternativou s tím, že zachová stejné  rozměry displejů.

Zpráva společnosti dodává, že Galaxy Z Fold 3 nabídne podporu dotykového pera S Pen a poddisplejový fotoaparát. Bude prý také vybavený displejovou technologií LTPO pro nižší spotřebu energie. Všechny tři modely by pak měly disponovat ultratenkým sklem.

Není to poprvé, co slyšíme o nových ohebných telefonech Samsungu pro příští rok. Jejich jména již před nedávnem prozradil známý leaker Max Weinbach. Kromě toho publikováním seznamu vlajkových lodí, které máme v roce 2021 od technologického obra očekávat, potvrdil to, o čem se již nějakou dobu spekuluje, a to že Samsung končí s dlouholetou řadou Galaxy Note. Místo ní se chce podle všeho soustředit právě na ohebné smartphony.

Dnes nejčtenější

.