Zavřít reklamu

Řada skládacích telefonů Galaxy Z Fold je technickým zázrakem. Zařízení, které dokáže ve své druhé iteraci složit svůj 6,2 palcový displej do rozměrů menšího telefonu, zřejmě představuje budoucnost průmyslu. Jeho největší nevýhodou je ovšem vysoká cena. Z Fold 2 v České republice seženete dokonce až za 55 tisíc korun. Obyčejně se cena novějších modelů původně revolučních přístrojů snižuje díky klesajícím nákladům na vývoj a navyšování výrobních kapacit. To jsme čekali i u třetího Foldu. Podle posledních zákulisních informací však cena, o kterou si bude Samsung říkat, zůstane nezměněna.

Za únikem stojí známý „leaker“ Hades, který má za sebou zatím jen pravdivé předpovědi. Vypadá to tedy, že korejská společnost nebude cílit na co nejnižší koncovou cenu. Spíše než dostupnost pro každého tak půjde cestou dalšího prémiového zařízení, které se spokojí s co nejméně kompromisy. Mezi nové vlastnosti třetího Foldu by podle různých zvěstí měla patřit například selfie kamerka umístěná pod displejem a nová generace krycího skla přístroje, jež by mělo zajistit o řád lepší ochranu velkého displeje.

Pro zákazníky, co se poohlížejí po levnějších „skládačkách“ by měl Samsung příští rok představit druhou verzi menšího Galaxy Z Flip. Ta by podle úniků měla cílit právě na nižší cenovku. Viděli byste rádi skládací telefony za nižší cenu? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější