Zavřít reklamu

Samsung vidí ve skládacích telefonech budoucnost. Zatímco u svých konvenčních řad začíná výrobce sázet spíš na modely střední třídy, relativně drahé skládačky řad Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip se mohou pochlubit nejrychlejší mírou inovací. Nadcházející modely obou těchto řad korejská společnost sice stále neoznámila, na internetu se ale rojí nesčetné množství různých spekulací, ale i relativně důvěryhodných leaků. S jedním takovým přišel uživatel čínského fóra Weibo pod přezdívkou UniverseIce. Ten tvrdí, že by druhý Z Galaxy Flip měl nabídnout displej o obnovovací frekvenci 120 Hz.

Jde o docela logickou předpověď. Další Flip by se tak přidal po bok Galaxy Z Fold 2, který už podobným displejem disponuje. Snaha o co největší posun v kvalitě displejů navíc dává u prémiových skládacích telefonů největší smysl. Jejich hlavní doménou je přece velká zobrazovací plocha v malém těle přístroje. Podle leakera by navíc nový Flip měl nabídnout proti svému předchůdci řadu dalších výhod.

Displej by měl být nejenom plynulejší, měl by být také ohraničen tenčími rámečky. Opět by tedy mělo jít o stejný posun jako v rámci řady Fold. Galaxy Z Flip 2 by měl navíc být levnější než jeho první iterace, což se shoduje s předchozími domněmkami o možném levnějším Z Flip Lite. Na oficiální představení telefonu si však ještě nějakou dobu počkáme. Řada Flip se neobjeví na příští události Unpacked, kde bude Samsung zaměřit pozornost hlavně na nové Galaxy S21.

Dnes nejčtenější

Další články