Zavřít reklamu

Všechny doposud vydané ohebné telefony mají jedno společné – extrémně vysokou cenu. S vydáváním nových a nových modelů se sice bude postupně cena snižovat, ale pořád se bavíme o částkách přesahujících třicet tisíc Kč. I přesto bychom v příštím roce měli vidět „levný“ ohebný telefon Samsung Galaxy Fold Lite, jehož cena se má pohybovat kolem částky 900 dolarů, což je v přepočtu zhruba 22 tisíc Kč. Jak je to možné?

Zprávy z jižní Koreje hovoří o tom, že jsme Galaxy Fold Lite měli původně vidět již 5. srpna 2020 na akci Samsung Unpacked. Z blíže nespecifikovaných důvodů však měl být odložen až na rok 2021. S cenou 22 tisíc Kč by se toho muselo hodně osekat, protože na samotném ohebném displeji a ohebném mechanismu se moc šetři nedá. Maximálně se dá očekávat nižší rozlišení a například „jen“ 60 HZ obnovovací frekvence.

Telefonu by měl chybět sekundární displej na vnější straně, místo něj bychom měli vidět jen jakýsi informační pruh pro notifikace. Očekávat se dá i to, že fotoaparát nebude kvalitou dosahovat vlajkovým modelům a pravděpodobně se použije i čipset pro střední třídu. V otevřeném stavu se vrátí velký výřez (u Galaxy Fold 2 má být již nahrazen průstřelem, pozn. redakce). Pořídili byste si ohebný telefon, kdyby se cenově pohyboval kolem částky 22 tisíc Kč? Dejte nám vědět do komentářů.

Související články

Dnes nejčtenější

.