Zavřít reklamu

Již několik týdnů do éteru pronikají zprávy, podle nichž Samsung příští rok končí s řadou Galaxy Note. Koncem minulého měsíce však objevily informace, že jihokorejský technologický gigant řadu „nezařízne“ tak překotně a příští rok představí alespoň jeden model. Nyní však agentura Reuters s odvoláním na tři dobře informované zdroje uvedla, že Samsung nemá v plánu v roce 2021 vydat žádný nový model dlouholeté vlajkové řady, která si svou popularitu vysloužila díky velkému displeji a možnosti psát si na něj poznámky pomocí dotykového pera S Pen.

Místo toho prý bude stylus podporovat nejvyšší model řady Galaxy S21 – Galaxy S21 Ultra – a příští ohebný telefon Galaxy Z Fold 3. V obou případech by se pero mělo prodávat samostatně.

Důvodem, proč chce Samsung oblíbenou řadu přestat vyrábět, jsou podle všeho její neuspokojivé prodeje (včetně aktuální řady Galaxy Note 20). Analytik výzkumné společnosti Counterpoint Tom Kang pro Reuters uvedl, že prodeje řady by se letos mohly propadnout až o pětinu na 8 milionů, očekává však i pokles prodejů řady S, a to o 5 milionů na zhruba 30 milionů. „Poptávka po prémiových zařízeních se v letošním roce snížila a mnoho lidí neshání nové produkty,“ doplnil analytik. Zdá se tak, že Samsung chce za takové situace optimalizovat své smartphonové portfolio a do budoucna se zaměřit pouze na dvě vlajkové řady, tedy Galaxy S a Galaxy Z.

První model řady spatřil světlo světa v roce 2011 a stal se průkopníkem smartphonů s velkými obrazovkami (jeho displej disponoval do té doby nevídanou úhlopříčkou 5,3 palců). Navíc pomohl Samsungu stát se tentýž rok poprvé největším výrobcem smartphonů (na úkor Applu).

Související články

Dnes nejčtenější