Zavřít reklamu

Samsung začal pro telefony Galaxy S9 a Galaxy S9+ vydávat androidový bezpečnostní update za měsíc prosinec. Přesněji řečeno je začaly dostávat mezinárodní verze vlajkových lodí z roku 2018.

Aktualizace pro Galaxy S9 nese firmwarovou verzi G960FXXSCFTK2, update pro Galaxy S9+ pak verzi G965FXXSCFTK2. Pokud jedno z uvedených zařízení vlastníte, můžete zkusit zahájit stažení OTA updatu manuálně, a to otevřením Nastavení, zvolením možnosti Aktualizace softwaru a klepnutím na volbu Stáhnout a nainstalovat. Nicméně vzhledem k tomu, že vydávání aktualizace začalo doslova před pár okamžiky, může chvíli trvat, než bude možné spustit instalaci takto.

I přes stáří telefonů (uvedeny na trh byly v březnu roku 2018) na ně Samsung nezapomíná. V polovině roku dostaly zásadní „refresh“ v podobě aktualizace na One UI 2.1 a o několik měsíců později i update s One UI 2.5. Podle všeho jde o poslední velkou aktualizaci, kterou pro ně technologický gigant vydal, a nedostanou již ani upgrade na nový Android (zůstanou tak na Androidu 10). Bezpečnostní podporu by jim však Samsung měl poskytovat až do roku 2022.

Prosincový bezpečnostní patch začal Samsung vydávat již v listopadu a už jej obdržely řady Galaxy S20, Galaxy Note 10 a smartphone Galaxy Note 9.

Související články

Dnes nejčtenější