Zavřít reklamu

Samsung dostál slibu z léta a začal vydávat aktualizaci s uživatelskou nadstavbou One UI 2.5 i na jednu ze svých vlajkových lodí roku 2018 – Galaxy Note 9. Jako první se z ní mohou těšit uživatelé v Německu.

Update kromě toho přidává i několik nových funkcí – jednou z nich je podpora pro bezdrátový DeX, který uživateli umožní vidět tuto službu na jakémkoli televizoru podporujícím funkci Screen Mirroring (Samsung pochopitelně doporučuje použít své vlastní televizory). Nové funkce dostal i fotoaparát. Režim Single Take umožňuje zvolit si délku nahrávání videa a v režimu Pro je možné si vybrat rozlišení videa a snímkovou frekvenci (24, 30 nebo 60 fps).

Vylepšena byla také aplikace Samsung Keyboard, do které přibyla funkce hledání na YouTube a možnost rozdělit klávesnici v režimu na šířku, a aplikace Zprávy, která nyní uživateli umožňuje posílat každých 30 minut po 24 hodin nouzovou zprávu.

Jako u jiných aktualizací i u této může nějakou dobu trvat, než se rozšíří do dalších zemí, tedy i do Česka. Za zmínku také stojí, že One UI 2.5 bude pro Galaxy Note 9 posledním velkým updatem, jelikož s ním nepočítá nová aktualizační politika Samsungu garantující vybraným telefonům tři generační upgrady Androidu. Nicméně by měl ještě další rok dostávat každý měsíc bezpečnostní aktualizace, po kteréžto době se frekvence vydávání sníží na jednou za tři měsíce.

Související články

Dnes nejčtenější

.