Zavřít reklamu

Od vydání iPhonu 12 uplynulo sotva několik týdnů a do éteru již začaly prosakovat informace o příští generaci smartphonů Applu, tedy o iPhonu 13. Podle poslední zprávy má cupertinský technologický gigant v plánu spolupracovat s jihokorejskými společnostmi ohledně periskopového objektivu ve snaze posílit výkon optického zoomu v příštích iPhonech.

Zpráva tchajwanského webu DigiTimes, kterou cituje server Gizmochina, tvrdí, že mezi potenciálními partnery Applu figuruje i jeho velký smartphonový rival Samsung. Ten periskopový objektiv – umožňující 10x optický a 100x digitální zoom – použil v telefonu Galaxy S20 Ultra.

V současnosti kromě Galaxy S20 Ultra nabízí periskopový objektiv pro lepší fotografické funkce jen hrstka dalších špičkových smartphonů, včetně Huawei P40 Pro, Huawei Mate 40 Pro, Vivo X50 Pro+ nebo Oppo Find X2.

V tuto chvíli prý nic nenasvědčuje tomu, že by se oba technologické kolosy v této věci dohodly. Pokud by „deal“ skutečně uzavřely, není podle webu Gizmochina jasné, jestli by periskopový objektiv dostala už příští řada iPhonů.

Není bez zajímavosti v této souvislosti připomenout, že Samsung loni koupil izraelskou společnost Corephotonics, která se zabývala vývojem technologií zoomu pro smartphony a která dříve Samsung i Apple zažalovala kvůli údajnému porušení patentů týkajících se technologie zoomu teleobjektivu.

Dnes nejčtenější

.