Zavřít reklamu

Web DxOMark, zabývající se podrobným testováním fotoaparátů v mobilních telefonech, si „vzal na paškál“ nejnovější vlajkovou loď Samsungu Galaxy Note 20 Ultra. Dostala od něj známku 121, což ji řadí na 10. místo v celkovém hodnocení smartphonových fotoaparátů a jeden bod za smartphonem Galaxy S20 Ultra.

I když je konfigurace fotoaparátu Galaxy Note 20 Ultra „papírově“ univerzální, odborníci DxOMarku při testování zaznamenali mimo jiné nekonzistentní zoom, viditelný šum na snímcích pořízených za horších světelných podmínek nebo nestabilitu automatického ostření.

Jen pro připomenutí – fotoaparát Galaxy Note 20 Ultra sestává ze 108MPx hlavního senzoru, který stejně jako fotoaparát Galaxy S20 Ultra používá technologii pixel binning a produkuje výsledné snímky v rozlišení 12 MPx, 12MPx snímače s teleobjektivem a ultraširokoúhlého senzoru taktéž s rozlišením 12 MPx.

Silnými stránkami fotoaparátu jsou podle webu excelentní výkon širokoúhlého a ultraširokoúhlého snímače, živá reprodukce barev, rychlé automatické ostření, přesná expozice a široký dynamický rozsah nebo špičková kvalita portrétních fotografií. V neposlední řadě vyzdvihl noční snímky, které prý měly solidní expozici, barvu i úroveň detailů.

Natáčení videí je podle webu nejlepší v rozlišení 4K při 30 fps, i když výkon telefonu je prý v tomto ohledu pod výkonem jiných vlajkových lodí jako Galaxy S20 Ultra, Xiaomi Mi 10 Ultra a iPhone 11 Pro Max.

Související články

Dnes nejčtenější