Zavřít reklamu

Dříve tento rok jsme vám přinesli informace o spekulacích, že společnost Apple chce snížit svou závislost na Samsungu a sníží u něj objednávky pro své iPhony 12. Opak je však pravdou. Téměř všechny modely letošních iPhonů používají displeje společnosti Samsung Display.

Původní zpráva hovořila o tom, že dodávky zobrazovacích panelů pro iPhony 12 si rozdělí společnosti Samsung Display, LG a také čínská BOE. Poslední z uvedených však úplně vypadla ze hry, Apple totiž nebyl spokojený s kvalitou jejích displejů. To je vlastně dobře pro Samsung, jeho většinový podíl na dodávkách displejů by totiž mohl být v ohrožení.

Apple letos představil podle očekávání celkem čtyři modely iPhonu 12 – iPhone 12 mini s 5,4″ displejem, iPhone 12 a iPhone 12 Pro, které disponují shodně panelem o úhlopříčce 6,1 palců a iPhone 12 Pro Max, jež dostal 6,7″ displej. Vůbec poprvé všechny nově uvedené iPhony mají OLED displej, což je pro Samsung opět přínosem, objednávky jsou totiž větší. Kupertinská společnost plánuje do konce roku vyrobit 70 milionů iPhonů 12, výrobci displejů ale vyprodukují vždy o 10% panelů více jako rezervu, to znamená, že z celkem 80 milionů displejů dodá Samsung 60 milionů, 20 milionů zbývá pro LG.

Unikly detaily o fotoaparátu nástupce populárního smartphonu Samsung Galaxy A51

Společnost Samsung Display pro loňské iPhony dodala celkem 50 milionů displejů, nyní si tedy polepšila o 20%, firma LG dodala 5 milionů zobrazovacích panelů, takže si polepšila dokonce čtyřnásobně. Podle dostupných zpráv chce Apple příští rok prodat 220 milionů iPhonů, Samsung tak může nejspíš počítat s hodně tučným výdělkem.

Zdroj: SamMobile, THELEC

Dnes nejčtenější

Další články