Zavřít reklamu

Úniků ohledně chystané vlajkové řady Galaxy S21 bylo za poslední týdny skutečně velké množství, design, barevná provedení, fotoaparát i v podstatě kompletní technické specifikace jsou už „známé“, ale velkou neznámou jsou další funkce, které se postarají o přidanou hodnotu telefonu. Mezi jednu z nich by mohla patřit funkce odemykání zařízení hlasem, tuto vychytávku by neměl zajišťovat nikdo jiný než notorický známý hlasový asistent z dílny Samsungu – Bixby.

Informaci, že bychom se mohli dočkat nové metody odemykání telefonu se jako první objevila na serveru SamMobile a pokud se prokáže jako pravdivá, máme se určitě na co těšit. Odemykání hlasem by mělo být součástí nové verze nadstavby jihokorejské společnosti One UI 3.1, která by měla být předistalována na Galaxy S21 už z výroby, stejně tak jako byly předistalovány verze One UI 2.1 u Galaxy S20 a One UI 1.1 u Galaxy S10.

Zajímavostí je, že funkce odemknutí hlasem už součástí chytrého asistenta byla, Samsung ji ale odstranil nejspíše z bezpečnostních důvodů. Podle nyní dostupných zpráv se však tato funkce vrátí ve vylepšené verzi, kdy rozpoznání hlasu bude biometrické, a to v One UI 3.1, kterou bychom bychom jako první měli spatřit právě u Galaxy S21. Není prozatím jasné, jak přesně bude tato vychytávka fungovat, ani jak moc bezpečná bude. Můžeme jen doufat, že pokud se funkce skutečně dočkáme, nepůjde ji ošálit například nahrávkou hlasu stejně jako třeba skener obličeje obyčejnou fotografií.

Dnes nejčtenější

.