Zavřít reklamu

Smartphony se v podstatě už úplně zbavily rámečků kolem displeje a vznikl tak nový problém – co s předním fotoaparátem. Každá společnost záležitost řeší po svém, viděli jsme výřezy, „průstřely“ nebo různé vysouvací a otočné mechanismy. Každé takové řešení je sice uspokojivé, ale ne optimální, není proto divu, že si výrobci telefonů začaly pohrávat s myšlenkou, že by selfie foťák schovaly pod displej. Některé už začaly experimentovat a předvedly více, či méně úspěšné prototypy s touto technologií. Nyní to však vypadá, že také pro Samsung je nejspíš fotoaparát pod displejem blízká budoucnost, „víme“ také, který telefon ho dostane jako první.

Už nyní je možné zakoupit si telefon s funkčním fotoaparátem skrytým pod displejem a to konkrétně model Axon 20 5G z dílny čínské společnosti ZTE. Pokud bychom se však podívali na výsledné fotky a videa, většina z nás by pravděpodobně nebyla příliš spokojena. Nedostatečná kvalita pořízených fotek a videí byl také důvod, proč se Samsung údajně rozhodl technologii nenasadit u Galaxy S21, který má být představen už 14.ledna.  Jihokorejský technologický gigant však na této nové funkci neustále pracuje a podle posledních zpráv by měla být použita už příští rok u další generace skládacího telefonu Galaxy Z Fold 3. Byl by to logický krok a další krok v evoluci.

Vnitřní fotoaparát prvního skládacího telefonu od Samsungu – Galaxy Fold byl umístěn v dost velkém a nevzhledném výřezu, následoval však Galaxy Z Fold 2 a ten už nabídnul klasický „průstřel“, na který jsme už zvyklý, dalším a jediným krokem, který může následovat je tak ukrytí foťáku pod displej. Bylo by logické, kdyby tato technologie debutovala právě u Galaxy Z Fold 3, vypadá to totiž, že chce jihokorejská společnost ukončit řadu Note a její funkce, včetně stylusu S Pen přenést právě do skládacího telefonu. Fotoaparát pod displejem by jistě byl obrovským lákadlem. Jste spokojeni s výřezy v displeji nebo se už nemůžete dočkat, až vás při prohlížení obsahu nebude nic rušit? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

Dnes nejčtenější

.