Zavřít reklamu

Před necelými dvěma měsíci jsme vám přinesli informace o výsledku benchmarku ještě nepředstaveného smartphonu Samsung Galaxy S21+ s procesorem Exynos 2100 a dnes se na internet dostal také výsledek testu stejného telefonu, ale tentokrát s čipem od společnosti Qualcomm – Snapdragonem 875. Výsledek vás nepotěší, Samsung Galaxy S21 s procesorem Snapdragon 875 je opět výkonnější než varianta s Exynosem.

V obou případech byl testován model Samsung Galaxy S21+, které měl k dispozici 8GB paměti RAM a běžel na operačním systému Android 11. Pokud se zaměříme na konkrétní výsledky, stály si oba čipy takto: Snapdragon 875 získal 1120 bodů v testu jednoho jádra a 3319 bodů v multi-core testu, oproti tomu Exynos 2100 obdržel v testu jednoho jádra 1038 bodů a v multi-core testu 3060 bodů. Jak je vidět, rozdíl není propastný, ale přesto tam je a když k tomu připočteme fakt, že procesory Exynos mají silné sklony se v zátěži přehřívat a nepříjemně podtaktovávat, je jasné, že bude opět přilit olej do ohně.  Zákazníkům, v jejichž telefonech se objevují procesory Exynos už totiž dochází trpělivost a dokonce vznikla i petice adresovaná Samsungu, aby přestal ve svých vlajkových lodích používat vlastní čipy a po celém světě nabízel pouze telefony se Snapdragonem a ne jen v USA a Jižní Koreji.

Je důležité vzít v potaz, že se jedná o velmi ranné testy, takže finální výsledky se mohou ještě změnit, ale pravděpodobně už ne zásadně. Poněkud zvláštní je, že ještě včera úniky naznačovaly, že by Exynos 2100 měl překonat výkonem procesor Snapdragon 875, uvidíme tedy, kde je pravda. Důležité je také zmínit, že ani jeden ze zmiňovaných čipů nebyl oficiálně představen. Vadí vám, že Samsung používá ve svých vlajkových smartphonech v Česku procesor Exynos? Pozorujete přehřívání či horší výdrž baterie? Podělte se o své zkušenosti v komentářích pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější