Zavřít reklamu

Tempo inovací na poli mobilních telefonů se pomalu, ale jistě „snižuje“ a výrobci telefonů se v současné době zaměřují zejména na fotoaparáty nebo rychlost nabíjení. Není to tak dlouho, co jsme vás informovali o tom, že společnost Xiaomi pracuje na 120W dobíjení. Tato zpráva se ukázala jako pravdivá a Xiaomi dokonce ukázalo světu telefon, který podporuje toto rychlonabíjení dříve, než se čekalo. Je jím model Mi 10 Ultra, který se nabije z 0 na 100% za 23 minut. Nyní se čínská společnost zaměřila také na super-rychlé bezdrátové nabíjení. Co na to Samsung? Bude reagovat?

Velký konkurent jihokorejského technologického giganta – společnost Xiaomi oficiálně představila 80W bezdrátové nabíjení. Slibuje, že smartphone s kapacitou baterie 4000mAh dobije na 100% za 19 minut. Své tvrzení také Xiaomi demonstrovalo na videu, kde můžeme vidět speciálně upravený telefon Mi 10 Pro se 4000mAh baterií. 10% za minutu, 50% za 8 minut a 100% za 19 minut, to je výsledek, který čínský výrobce elektroniky na krátkém snímku prezentoval.

Hlavním důvodem, proč rychlé nabíjení dosud neimplementovali do svých zařízení všichni producenti mobilních zařízení je degradace baterie. Tento problém řešilo při vývoji zmiňované technologie také Xiaomi, na to, jak se jim tento neduh podařilo zvládnout, si budeme muset ještě chvíli počkat. O rychlé nabíjení se však zajímá také společnost Oppo. Ta představila 125W drátové nabíjení a nechala se slyšet, že takto rychlé dobíjení degraduje baterii na 80% její kapacity za 800 cyklů, to není vůbec špatný výsledek.

Zásadní otázkou ale je, jak na společnost Xiaomi bude v této oblasti reagovat Samsung. Ten totiž nabízí i u vlajkových lodí Galaxy Note 20 nebo Galaxy S20 pouze 15W bezdrátové nabíjení, ano čtete správně. Navíc 15W dobíjení podporovaly už modely Galaxy S6 nebo Note 5 z roku 2015, během té doby technologický gigant z Jižní Koreji vylepšil bezdrátové nabíjení pouze o technologii Fast Charge 2.0, která rychlost dobíjení o něco zvýšila. Ale i přes to se Galaxy S10+, disponující 4100mAh baterií, dobije z 0 na 100% za neuvěřitelných 120 minut.

Poslední větším upgradem, kterého jsme se u vlakových lodí Samsungu dočkali bylo odstranění rámečků displeje u modelu Galaxy S8, od té doby ale už uplynuly více než tři roky. Stihne Samsung ještě naskočit do ujíždějícího vlaku? Poskytne svým zákazníkům znovu inovace hodné jeho velikosti? Uvidíme možná už brzy při představení Galaxy S21 (S30).

Zdroj: Android Authority, Phone Arena

Související články

Dnes nejčtenější

.