Zavřít reklamu

Výrobci smartphonů se snaží s každým novým modelem přinést uživatelům co největší inovace, ty se v poslední době točí zejména kolem fotoaparátů a rychlosti nabíjení. Uplynul přibližně rok, co společnost Xiaomi představila 100W nabíjení a Vivo dokonce neuvěřitelný nabíjecí výkon 120W, který zajistí nabití baterii o kapacitě 4000mAh za pouhých 17 minut. Světlo světa nyní spatřila informace o tom, kdy se konečně tohoto vysokorychlostního nabíjení dočkáme.

Roušku tajemství zvedá na svém Twitteru únikář Digital Chat Station, který se zmiňuje, že hlavními tahouny prodejů herních telefonů v prvním čtvrtletí příštího roku budou procesor Snapdragon 875, který bude prvním procesorem společnosti Qualcomm vyrobený 5nm technologí a 100W (nebo lepší) nabíjení. Z příspěvku se také dovídáme, že tři ze čtyř tamních výrobců smartphonů již vysokorychlostní nabíjení testují a pracují na jeho propagaci u veřejnosti.

Čekání na výkonné nabíječky má své opodstatnění. Podle dostupných informací totiž není implementace takto rychlého nabíjení vůbec snadnou záležitostí. Baterie telefonů totiž rychlým nabíjením trpí, k dispozici máme i konkretní čísla. Při 100W nabíjení klesá kapacita baterií o 20% rychleji než v případě 30W „pomalého“ dobíjení. Kromě toho je samozřejmě nutné zajistit bezpečnost celého nabíjení, to znamená například ochránit před poškozením komponenty smartphonu ale i nabíječky samotné.

Samsung v současné době nabízí „pouze“ 45 Wattové nabíjení, připojí se k čínským společnostem a vybaví své vlajkové lodě vysokorychlostním nabíjením? Ocenili byste pomalejší nabíjení a delší životnost baterie nebo spíše rychlejší nabíjení za cenu rychlejší degradace baterie? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

Zdroj: AndroidCentral (1,2)

Dnes nejčtenější

.