Zavřít reklamu

Neuběhl ještě ani měsíc, co jsme vám přinesli informace o pětinásobném fotoaparátu připravovaného smartphonu Galaxy A72 a už nyní máme k dispozici zprávy o sestavení fotoaparátů telefonu Galaxy A52 – nástupce velmi populárního Galaxy A51.

Modely střední třídy Galaxy A51 a vyšší střední třídy Galaxy A71 se u zákazníků těší velké oblibě, Galaxy A51 dokonce byl nejprodávanějším smartphonem s operačním  systémem Android za první polovinu letošního roku. Společnost Samsung si tento fakt velmi dobře uvědomuje a tak se rozhodla upevnit pozici těchto populárních modelů a přinese další vylepšení fotoaparátů. Galaxy A51 je vybaven hlavním fotoaparátem s rozlišením 48MPx, jeho nástupce by však měl disponovat hlavním senzor s rozlišením 64MPx. Dostal by se tak na stejnou hodnotu jako modely Galaxy A71 a A72. Jeden rozdíl zde však nalezneme, chybět bude jeden z fotoaparátů, očekává se tak, že Galaxy A52 nabídne 64MPx hlavní senzor, 12Mpx fotoaparát s ultraširokým objektivem, 5MPx makro objektiv a 5MPx fotoaparát pro pořizování bokeh fotografií (s rozmazaným pozadím). Potěšující zprávou je, že soutěž na dodání modulů pro hlavní fotoaparáty telefonů Galaxy A52 i Galaxy A72 vyhrála společnost Samsung Electro-Mechanics, Samsung tedy bude mít fotoaparáty více pod svou kontrolou.

Oba výše zmiňované modely by měly být světu odhaleny v prosinci tohoto roku, tedy pokud budeme vycházet z data představení jejich předchůdců. Další novinky ohledně těchto zajímavých smartphonů pro vás budeme sledovat.

Související články

Dnes nejčtenější

.