Zavřít reklamu

Vývoj procesorů pro smartphony jde nezadržitelně dopředu a pozadu nezůstává ani společnost Samsung, ta by již brzy měla představit úplně nový čip pro telefony střední třídy Exynos 1080. Uniklé informace naznačují, že by měl výkonem předčit i nejlepší procesor současnosti.

Exynos 1080 bude vyroben 5nm procesem, stejně jako tomu je v případě procesorů A14 Bionic společnosti Apple a ještě nepředstaveného Snapdragonu 875 od Qualcommu  a  Kirinu 9000 od Huawei. Díky vylepšenému výrobnímu procesu bude nový procesor oproti svému předchůdci, Exynosu 980, až o 20% výkonnější a o 50% úspornější a to díky novým jádrům Cortex-A78.

Chystaný čipset dosáhl podle známého únikáře @IceUniverse v benchmarku Antutu skóre přesahující 650 000 bodů, čímž překonal i procesor nejvyšší třídy Snapdragon 865 Plus. Je  však nutno podotknout, že Snapdragon 865 Plus je vyroben 7nm procesem, takže je skóre zcela pochopitelné. Nicméně alespoň tímto výsledkem dostáváme naději, že by nadcházející high-end procesor Exynos 2100, s kterým se pravděpodobně setkáme příští rok u Galaxy S21 (S30), mohl být výkonově srovnatelných se Snapdragonem 875.

Exynosu 1080 bychom se měli dočkat ve smartphonech střední třídy. Pravděpodobně prvním zařízením, ve kterém se čipu dočkáme však nebude z dílny Samsungu, měl by jím totiž být Vivo X60. S jistotou můžeme také říci, že se s čipsetem nesetkáme nikde jinde než v Číně. Veškeré informace o chystaném Exynosu 1080 jsou z oficiálního zdroje, poskytl je ředitel Institutu výzkumu polovodičů Dr. Pan Xuebao.

Zdroj: phoneArena, GSM Arena

Související články

Dnes nejčtenější

.