Zavřít reklamu

Jak si možná vzpomínáte, Samsung před necelými dvěma lety uvedl na scénu telefon Galaxy A9, který se mohl pyšnit světovým prvenstvím – čtverným zadním fotoaparátem. Nyní podle zprávy korejského webu The Elec citovaným serverem GSMArena pracuje na svém prvním telefonu s pěti fotoaparáty – Galaxy A72. Tentokrát by však byl až druhý, prvenství pěti fotoaparátů drží Nokia se svou Nokií 9 PureView.

Nový smartphone by měl disponovat 64MPx hlavním fotoaparátem, 12MPx fotoaparátem s ultraširokoúhlým objektivem, 8MPx fotoaparátem s teleobjektivem podporujícím trojnásobný zoom, 5MPx makro kamerou a snímačem hloubky s rozlišením taktéž 5 MPx.

Podle předchozích spekulací bude Galaxy A72 také prvním smartphonem v poslední době stále populárnější řady Galaxy A, která dostane do vínku optickou stabilizaci obrazu. Pokud jde o selfie kamerku, ta by měla být jen jedna a mít rozlišení 32 MPx.

Součástí nové generace řady Galaxy A by měl být též smartphone Galaxy A52, který prý bude vybaven čtverným fotoaparátem s konfigurací podobnou předchůdci Galaxy A51.

Jihokorejský technologický obr prý na oba nové modely velmi sází. Neoficiální zprávy hovoří o tom, že by jich rád prodal až 30 milionů, což by byla zhruba desetina všech smartphonů, které prodá za rok. V tuto chvíli každopádně není známo, kdy je plánuje odhalit veřejnosti.

Související články

Dnes nejčtenější

.