Zavřít reklamu

Úniky informací se poslední dobou točí zejména kolem připravované řady Galaxy Note 20 a také ohebného telefonu Galaxy Fold 2, jejichž představení se pravděpodobně dočkáme 5. srpna na neobvyklé události Galaxy Unpacked. Toto však nejsou jediná rařízení, která bychom měli toho dne spatřit. Mluví se o tom, že Samsung na této akci odhalí také skládací smartphone Galaxy Z Flip 5G. O něm jsme prozatím příliš informací neměli, očekávalo se totiž, že jedinou změnou oproti současné generaci – Galaxy Z Flip 4G bude podpora 5G sítí. Nyní však máme k dispozici zajímavou informaci týkající se procesoru ohebného smartphonu.

Galaxy Z Flip 4G, který byl jihokorejskou společností odhalen letos v únoru, je vybaven procesorem Snapdragon 855+ a předpokládalo se, že se tento čip objeví také u Galaxy Z Flip 5G. Snadpragon 855+ sice přímo sám o sobě nepodporuje sítě páté generace, ale pokud se spojí s externím čipem X50 5G od Qualcommu, 5G konektivita by zajištěna byla. Galaxy Z Flip 5G však do vínku dostane Snapdragon 865, vyplývá to z uniklého benchmarku. V tomto testu Galaxy Z Flip 5G získal 3 183 bodů, což je oproti 2 759 bodům 4G verze tohoto smartphonu slušný nárůst. Díky dostupnému benchmarku také víme, že se u 5G varianty Galaxy Z Flip dočkáme paměti RAM o velikosti 8GB.

Otázkou zůstává, jak toto vylepšení ovlivní výslednou cenu ohebného telefonu, současný Galaxy Z Flip se v Česku prodává za 41 990 Kč. Vzhledem k tomu, že tento smartphone má být cenově dostupnější, než jeho větší bratr Galaxy Fold, měla by cena zůstat stejná nebo se zvýšit jen mírně.

Zdroj: SamMobile , tom’s guide

Související články

Dnes nejčtenější

.