Zavřít reklamu

Informace, které jsme vám nedávno přinesli naznačovaly, že chystaný Galaxy Note 20+ přijde s fotoaparátem s velkým přiblížením, ale nebylo jasné, zda se bude jednat o stejný typ modulu, jaký můžeme nyní nalézt u současné vlajkové lodi Samsungu – Galaxy S20 Ultra. To se však nyní mění, dle serveru SamMobile získal známý „únikář“ IceUniverse podrobné informace týkající se fotoaparátů modelu Galaxy Note 20+.

Pokud jsou uniklé podrobnosti pravdivé, dostane Galaxy Note 20+ skutečně objektiv s periskopovým modulem, ten ale bude odlišný od toho, který se nachází v telefonu Galaxy S20 Ultra. Tento modul bude totiž místo 48MPx senzoru doplněn 13MPx ISOCELL Slim 3M5 1/3″ senzorem podporujícím WDR (široký dynamický rozsah). V praxi to znamená, že Galaxy Note 20+ skutečně nedosáhne 100x zoomu jako Galaxy S20 Ultra, ale „jen“ padesátinásobného.

Z technických parametrů senzoru ISOCELL Slim 3M5 1/3″ můžeme zmínit velikost pixelů 1 mikrometr, podporu PDAF a smart WDR nebo schopnost natáčet videa se 120fps. Senzor je funkční v rozmezí teplot -20 až +70°C a výsledné snímky dokáže poskytnout ve formátu RAW10.

Dostupné informace se zmiňují také o zbylých fotoaparátech nadcházející vlajkové lodi jihokorejské společnosti. Druhý fotoaparát by měl disponovat stejným senzorem jako Galaxy S20 Ultra, konkrétně se jedná o ISOCELL Bright HM1 108MPx. Jedna odlišnost by se zde ale měla nacházet, a to absence ToF snímače, místo kterého bychom se měli dočkat laserového systému automatického ošetření.

Poslední fotoaparát by mohl být vybaven ultraširokým 12MPx senzorem ISOCELL Fast 2L3 1/2.55″ s velikostí pixelů 1,4 mikrometrů a podporou Dual Pixel PDAF a smart WDR. Zvládnout by mohl zpomalené záběry při 1440 snímcích za sekundu a také výstup fotografií ve formátech RAW8 nebo RAW10.

Pokud se tento únik potvrdí, dočkat bychom se mohli solidní trojice fotoaparátů. Důležité také je, že se Samsung nejspíše poučil z Galaxy S20 Ultra a jeho 100x „Space Zoomu“, který je spíše marketingovým tahem, než funkcí nabízející praktické využití, navíc v rozumné kvalitě. Představení série Note 20 uvidíme pravděpodobně letos v létě na neobvyklé akci Galaxy Unpacked.

Dnes nejčtenější

Další články