Zavřít reklamu

Poslední dva roky se v mobilních telefonech objevují Time-of-Flight (ToF) senzory, které pomáhají fotoaparátům s rozšířenou realitou a portrétovými fotografiemi. U 5G varianty Samsungu Galaxy S10 navíc slouží i k 3D skenování obličeje. ToF se dá však využít i trochu jinak. Vývojář Luboš Vonásek vytvořil díky ToF senzorům funkční noční vidění, se kterým uvidíte i v naprosté tmě.

ToF senzory fungují tím způsobem, že vyšlou signál, který se od předmětů odráží a vrací se zpět. Čas vyslání signálu a opětovného přijetí se poté vypočítá a pomocí něj se určí vzdálenost objektu od telefonu. Tímto způsobem to funguje pixel po pixelu, takže ToF senzory dokážou vytvořit přesný sken objektů a okolí. Vzhledem k tomu, že ToF funguje i v naprosté tmě, tak se toho dá využít i pro noční vidění, jak nyní právě ukázal Luboš Vonásek.

Aplikace Night Vision / ToF Viewer funguje na telefonech Huawei P30 Pro, Honor View 20, Samsung Galaxy Note 10+, Samsung Galaxy S10 5G, Samsung Galaxy S20+ a LG V60. Maximální rozlišení nočního vidění je 240 x 180 pixelů, nicméně nejnovější Samsung Galaxy telefony umožňují využití vyššího rozlišení 320 x 240 pixelů.

Podle serveru XDA funguje aplikace velice dobře. Na Samsung telefonech je vidět vyšší kvalita, naopak u Huawei a Honor zařízení dosáhne signál z ToF senzorů na delší vzdálenost. K samotnému používání nejsou potřeba žádné speciální průpravy nebo třeba root práva. Na podporovaných zařízeních funguje aplikace ihned bez nutnosti dělat modifikace. Night Vision / ToF Viewer můžete stahovat zdarma z obchodu Google Play.

Související články

Dnes nejčtenější

.