Zavřít reklamu

Léto je sice obdobím plným zábavy a relaxace, ale pro naše smartphony to může být náročné období. Vysoké teploty jim totiž nesvědčí a mohou negativně ovlivnit jejich výkon i životnost. Takže jak se starat o Samsung v létě?

Smartphony nás doprovázejí na každém dobrodružství, ale nejsou nezničitelné. Mnoho telefonů, včetně Samsungů, je náchylných na poškození vlivem přehřátí. S těmi správnými opatřeními ho však můžete před vysokými teplotami ochránit.

Zjistěte bezpečnou teplotu pro váš Samsung

Většina výrobců smartphonů uvádí, že telefony jsou obecně bezpečné k používání při teplotách do 35 stupňů Celsia – většina společností doporučuje používat smartphony a tablety v teplotním rozmezí od 0 do 35 stupňů Celsia. Bezpečné skladování smartphonu je však možné i při vyšších teplotách, a to do 45 stupňů Celsia. Zkontrolujte si bezpečnou teplotu přímo pro váš model telefonu. Pokud je venkovní teplota vyšší, než doporučují limity, zvažte vypnutí zařízení, dokud nebudete v chladnějším prostředí.

Nenechávejte váš Samsung v rozpáleném autě

Možná vás láká nechat telefon v autě, když jste na pláži nebo na jiném horkém místě venku, ale to nemusí být vždy nejlepší nápad. Podle studie zabývající se pokroky v automobilovém inženýrství mohou teploty v zaparkovaném autě vystoupat o spoustu stupňů nad okolní teplotu. V takových případech se snažte mít telefon u sebe, abyste předešli možnému tepelnému poškození v autě. Pokud máte obavy z okolní teploty, přepněte telefon do režimu letadlo nebo ho úplně vypněte.

Nepodceňujte upozornění na teplotu

Mnoho telefonů vás samo upozorní, pokud se příliš zahřejí. Pokud se na vašem smartphonu zobrazí notifikace s upozorněním na teplotu, většina odborníků doporučuje telefon vypnout a přesunout ho na chladnější místo. Podle společnosti Samsung zobrazují telefony produktové řady Galaxy notifikaci tehdy, když procházejí procesem chlazení. Proto se snažte zařízení nepoužívat ani nenabíjet, když se tato upozornění zobrazí, a dopřejte jim pár minut, aby dosáhly lepší teploty.

Použijte vhodné pouzdro

V mnoha případech může pouzdro telefonu zachycovat teplo, a proto ho možná budete muset sundat, aby se telefon mohl ochladit. Podle toho, jak moc jste ochotni riskovat, můžete případně v létě pouzdra úplně vynechat. Pokud nejste zrovna typem, kterému často padá telefon, nebo máte novější model s větší odolností proti pádům, pak může být absence pouzdra za jistých okolností dobrou volbou. Nicméně některá pouzdra mohou telefon díky svému designu udržovat o něco chladnější. Hledejte například pouzdro, které umožňuje lepší odvod tepla, nebo lehký ochranný obal, který nabízí určitou ochranu, aniž by telefon dusil.

Chraňte telefon před přímým sluncem

Pokud jste celý den na slunci, dejte pozor, abyste svůj telefon chránili před jeho intenzivními paprsky. Výrobci smartphonů doporučují udržovat telefon mimo dosah  přímého slunečního světla, aby se zabránilo přehřátí. Pokud se přehřeje, může váš telefon přejít do úsporného režimu, dokud nedosáhne přijatelnější teploty. Mnoho moderních telefonů má vestavěné mechanismy na ochranu před poškozením způsobeným přehřátím. Proto věnujte pozornost těmto upozorněním, jak jsme již zmínili, a schovejte smartphone na chladné, stinné místo.

Dnes nejčtenější

.